Örgü Protez Saç (Weaving-System)

Weaving sistemi Türkiyede pek yaygın olmasa da bizi diğer uygulama merkezlerinden ayıran özelliklerden birisidir. Weaving sistemini diğer sistemlerden ayıran özellik, bant kullanım alanı %20 diğer geri kalan kısım ise protez saçın, kişinin kenar bölümlerindeki saçlarına örülerek dikilmesi ile uygulanır.Herhangi bir cerrahi müdahale söz konusu değildir. Bakım süresi kişinin yan saçlarının uzamasına istinaden kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama 1,5 Aydır..Haftada 1 kez sadece ön bant değiştirilmesi tavsiye edilir.Havuz,deniz, spor aktiviteleri,ve bedensel tüm aktivitelerde sorunsuzca kullanabilirsiniz.

bantsız protez saç

Saç Analizi ve Model Seçimi:

Önce saç analiziniz yapılır. Uygulamanın yapılacağı bölge belirlenir. Sizin belirlemiş olduğunuz renkte, uzunlukta ve modeldeki saç sizin kalıbınıza göre hazırlanır.

erkek örgü protez saç

Örgü

Uzmanımız tarafından kenar bölgelerinizdeki saçların, kalıba oturabilmesi için iplik yardımı ile örülmesine başlanır. Bu safhada herhangi bir tıbbi müdahale ve ağrı, acı, söz konusu değildir.

örme usulü saç protezi

Yeni Saçlarınız

Daha önceden belirlediğiniz model ve renkteki tül altyapılı saçlar uygulama yapılacak bölgeye yerleştirilir. Ölçülerinden emin olunduktan sonra tümleşik görüntü için örme işlemine geçilir.

weaving system protez saç erkek

Yeni Saçlarınızın Örülmesi

Saç üniteniz doğru bir biçimde yerleştirildiğinden emin olunduktan sonra yeni saçlarınız ile örülmüş kendi saçlarınız tümleşik bir görüntü kazandırabilmek için tekrar örülür. Hem bütünlük, hem de sağlamlık korunmuş olur.

doğal görünümlü protez saç

Kesim ve Fön

Örme işlemi bittikten sonra. Dilediğini modelde saç kesiminiz ve fön işleminiz yapılır. İnce örülen tabaka alt kısımda kalacak ve yeni saçlarınız üst kısımda olacağı için %100 doğal gözükür ve asla size rahatsızlık vermez. Saçların altyapıları tül olduğu için tepe kısımların cildinizin rengini alır.

en iyi protez saç

Sonuç: %100 Doğal Görünümlü Saçlar

Tüm işlemler bittiğinde artık hazırsınız. Küçük bir gülümseme ve aynadaki görüntünüzün sizi ne kadar tatmin edeceğine inanamayacaksınız. Kendiniz çok daha iyi hissedecekseniz.