Protez Saç Nedir


Erkek Protez Saç Nedir?

Protez Saç Nedir? Herhangi bir problemden dolayı kısmi veya ciddi saç kaybı yaşayan veya yaşamış kişiler için, uzmanlar tarafından tasarlanmış, altyapıları tül veya poly. bölümlerden oluşan, tamamı el işçiliği ile, saçların tek tek tığlama yöntemi ile düğümlenmesi şeklinde, kişiye özel oluşturulan ünitelerdir. Boyanabilir, fön ve maşa yapılabilir, istenildiği uzunlukta kişiye özel üretilebilirler. Protez saç’ta kişinin saç rengine birebir sonuçlar almak mümkündür. Saçlar, merkezi bir hatta oluşturulmadığı için her yöne taranabilme özelliğine sahiptir. Üniteler, alt yapıları gereği ile cildinizin rengini alır, bu sayede farkedilmeleri imkansızdır. protez saç nedirNeden Protez Saç?

Günümüzde çok tercih edilmesinin sebebi, saç nakli veya saç ektiren kişilerin duyduğu memnuniyetsizlikler ve saç çıkartma yöntemlerinin hiç bir işe yaramamasıdır. Aynı zamanda saç ektirme yöntemlerini deneyenlerin çektiği acılar, cerrahi müdahaleler, zaman ve para kaybı, saçların istenildiği gibi çıkmaması, her yöne taranamaması ve sonrasında geri dönüşü olmayan kötü görüntü, saç yoğunluğu ve sıklığının çok az olması, kişileri protez saç kullanımına yönlendirmiştir. Amaç güzel görünmek, öz güven depolamak, kendini çok daha iyi hissetmek ve aynalar ile barışık olmak ise protez saç tam size göre bir uygulama. 2 Saat gibi kısa bir zamanda nasıl değiştiğinize şahit olun. Bu hayatta hepimizin sadece 1 hakkı var ve bugün, yarın derken ömrümüz geçiyor. Saçsızlığı, probleminiz olmaktan çıkarttığınızda, yeni saçlarınıza kavuştuğunuzda, hayatınızda önemli değişikler yapmak isteyeceksiniz. Saçsızlık probleminize kesin ve kalıcı çözüm, daha mutlu ve özgüvenli bir yaşam ve aynalar ile barışık olmak istiyorsanız sizi de S-Well Hair şubelerimize bekleriz. Gelin Tanışalım Güveninizi Kazanalım….Kimlere Uygulanır?

Erkek Saç protezi, kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş veya saçlarının bir bölümünü kaybetmiş kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanabilir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sonucunda geçici saç kaybı yaşayanlar Erkek protez saç uygulamalarıyla saçsızlık dönemlerini daha yüksek bir motivasyon ve moralle geçirmelerine yardımcı olur.Erkek Protez Saç ın Psikiolojinize Faydası

Psikolojimizde saçın elbette büyük bir rolü ve önemi var.Saç insanların en önemli, doğal aksesuarlarından biridir.Öz güven, kendini ifade edebilme, iletişim ve sosyalleşme konusunda büyük bir role sahiptir.Protez saçı, diğer saçlanma sistemlerinden ayıran en büyük özellik, uygulama esnasında ve sonrasında cerrahi müdahale gerektirmediği için ağrı, acı ve yara gibi problemleri yoktur.2 saat gibi kısa bir sürede yeni saçlarınıza kavuşursunuz.Ekim işlemi ile saç ektirenlerin zaman, fiyat, ağrı, acı, yara, apse ve en önemli dezavantajlarından biride tek seferde sonuç alamamaları’dır. İstedikleri sonuçları alamamak, saçların istediği yönlerde çıkmaması gibi problemlerle uğraşmak durumundadırlar.Sonuç olarak paranızı ve sağlığınızı sokağa atmayın.Saç Ekimi mi Erkek Protez Saç mı Yoksa Diğer Ürünler mi?

Saçlarınız seyrelmeye başladıysa, kaçınılmaz sona bir adım daha yaklaştınız demektir. Bu durumun sizi ne kadar üzdüğünü ve sizi birçok arayışa ittiğini biliyoruz. Saç simülasyonu, saç çıkartan losyonlar, yağlar, ilaçlar kullanmaya niyetlendiğinizi veya kullandığınızı da çok iyi biliyoruz. En son çare saç ektiririm olur biter dediğinizi de duyuyoruz. İlaçların ve losyonların hiç bir fayda sağlamadığı aşikar. Türlü türlü yollar denediniz fakat hiçbirinden sonuç alamadınız. Saç ekimi ile alakalı’da sizi biz bilinçlendirelim. Saç Ekimi Ne Zaman Tercih Edilebilir.

Saç dökülmesi genellikle 20’li yaşlarda başlar ve daha 30’lu yaşlara varamadan dökülürler. Tabi bu durum herkes için geçerli değil. Fakat saç dökülmesi çok geç başlamış kişilerde yüksek bir oranda belli bir seviyede dökülme durur işte bu noktada seyrelmeler için ekim tercih edilebilir. Tabi çekeceğiniz acı, saçların yönü, sertliği ve istediğiniz yönde taranamaması ve en önemlisi’de geri dönüşümünün olmaması… Saç Ekimi Mağduriyetleri

Bir çok müşterimiz saç ekimi mağduru olup protez saçı tercih etti. Bu bilgilerin hepsini onlardan dinledik. Tabi, giden zaman, para ve acı’da cabası. Bir de yan ve arka bölümler hariç komple dökülmeler var, bu gibi durumlarda zaten saç ekimi yaptıramazsınız. Saç ekim merkezleri size bunu yapabileceklerini ve başarabileceklerini söyleyeceklerdir. Hatta sonrasında saçlarınız uzamaya başladığındaki seyreklik’den sertlik den şikayetçi olduğunuzda size yeni greftler için yeni seanslar önerecekler ve çektiğiniz acıları tekrardan yaşamanıza neden olacaklardır. 20’li Yaşlarda Saç Ekimi mi Protez Saç mı?

20’li yaşlarda saç dökülmeleriniz hızlı bir şekilde başladı ise saç ekimi nafile, çünkü siz nereyi ektirirseniz diğer taraflar zamanla dökülmeye başlayacak ve bunun önüne geçemeyeceksiniz. İşte bu tip durumlarda protez saç, sizi saçsızlıktan koruyacak ve saçlarınızın tümünü bile kaybetmiş olsanız bile sizi hiç kimse saçsız hatırlamayacaktır. Bu demek değildir ki saçlarınızın tümünü kaybettiğiniz de protez saç yaptıramazsınız. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, insanların size bakışlarından rahatsızlık duyuyorsanız protez saç tam size göre bir çözüm. Önleminizi şimdiden alın, erkek protez saç ile saçsız kalmayın.

Uygulama Teknikleri Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.Saç Dökülme Tipleri

Saç dökülmeleri, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Aşağıdaki tabloda, erkek saç protezi uygulaması yapılabilecek durumlar belirtilmiştir. Bu durumların haricindeki full dökülmeler veya yanıklık, ırsi durumlar, kaza ve yaralanmalar, hastalık, kafa tasındaki yamukluk ve orantısızlık, ameliyat izleri, gibi durumlar içinde farklı çözümlerimiz mevcuttur ve birebir görüntü almak mümkündür.

erkek protez saç kullanmak için dökülme oranları
erkek saç protezi kullanmak için saç dökülme tipleri
dökülmelere göre erkek protez saç kullanma çeşitleri