Peruk Bakımı Nasıl Yapılır:

Saçlarınızın olduğu kadar peruklar da bakıma ihtiyaç duyar. Bu, gerçek saç peruk veya sentetik peruk olsun farketmez. Zamanla, şehrin kiri tozu dumanı saçlarınıza siner ve peruklarınız, tıpkı saçlarınızda olduğu gibi parlaklığını ve ipeksiliğini kaybeder ve bakıma ihtiyaç duyar. Perukların bakımı aslında saçlarınızın bakımından daha kolaydır, Her yönüne rahatça erişebilirsiniz. Ayrıca perukların saç kökleri ve derisi olmadığından dolayı temizliği daha kolaydır. Peruk bakımı ile ilgili en önemli kural, ASLA ÇİTİLEME YAPMAMAK, YIKADIĞINIZ ŞEY ELBİSE VEYA KUMAŞ DEĞİL!!!! Çitileme işlemi ile sentetik perukların yapısını bozabilirsiniz, zaten sentetik olduğu için üzerindeki kir tabakası içine işlemeyecektir. Gerçek peruklar da ise saçlar, köklerinden beslenemediği için ve  ekstra işlemler yapıp saçınızı yormuşsanız (açma- boyama v.b.) çitilerken saçlarınıza zarar verebilirsiniz.

Peruk Bakımı İçin Gerekli Malzemeler:

Kremli Şampuan

Geniş Uçlu Tarak

Havlu

Peruk Askısı

Fön

İŞLEM:

Ilık su ile peruğunuzu tepe kısmından tutarak ıslatın. Bir miktar kremli şampuanı avucunuzun içine dökerek yuvarlayın. Parmaklarınız ile peruğunuzu, aşağı doğru yedirerek şampuanı yedirin. Yukarı doğru hareketten kaçının. İç ünite bölümüne de aynı işlemi dairesel hareketler ile uygulayın. Ilık su ile tepe kısmından tutarak durulayın ve üzerindeki suları avucunuz ile aşağı doğru sıvazlayarak ve sıkarak alın. Peruğunuzu havlunun üzerine yatırıp sarın ve üzerinde kalan suları havlu yardımı ile alın. Peruğunuzu kurulamak için peruk askısında veya tepe kısmından tutarak fön yardımı ile kurulayın.

perum bakımı nasıl yapılır

Peruğunuzu Nasıl Daha Uzun Ömürlü Kullanabilirsiniz?

Gerçek saçlarınızda kullandığınız ürünler, saç kökleriniz bulunduğu için bu durumu telafi edebilirler ama peruklarda besleyici kökler olmadığından bu ürünler zamanla peruğunuza zarar verebilir. Kullandığınız şampuanlardaki tuz ve paraben,peruğunuzu zamanla yıpratabilir onun için yıkama işleminde saç kremi öneriyoruz. Sürekli boyamak veya rengini açmak’da peruğunuza zarar verebilir, saç köklerindeki düğüm bölümleri eritebilir. Unutmayınki şeffaflık açısından doğal görünebilmesi için, altyapılar ince materyal den üretilmiştir. Kullandığınız şekillendirici spreyleri saçınızda nasıl ki 1 hafta ya da bir kaç gün tutmuyorsanız aynı şekilde peruğunuzda da tutmayın. Yaz aylarında güneş ışığına fazla maruz kalmak saç renginiz de açılmalara sebep olur. Aynı olay peruğunuz için de geçerlidir. Denize girdiğinizde mutlaka sonrasında peruğunuzu da temizleyin. Aslında kendi saçınıza ney zarar veriyorsa aynısı peruklar için de geçerlidir. Tek fark, kendi saç kökleriniz bu durumlarını çoğunu telafi edebilir fakat peruklar da malesef böyle bir durum söz konusu olmadığı için daha önem ve titizlik isterler. Bu durumları göz önünde bulundurup peruğunuzu çok daha uzun ömürlü ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.