– Saç Uzatma Sistemleri –

en iyi keratin kaynak yapan yerler istanbul

Keratin Kaynak Nedir?

Takılacak saçların uçları İtalyan keratin adı verilen malzeme ile düz veya oval (tırnak) olacak şekilde 0,6 gr 0,8 gr veya 1 gr olacak şekilde hazırlanır. Bu gramlar sizin saçınızın yoğunluk oranına göre belirlenir. Çok yoğun ve sık saçınız varsa 1 gr  seyreklik oranına göre 0,6 gr veye 0,8 gr tercih edilir. Ortalama bir keratin kaynak uygulaması için 200 adet kaynak saç gereklidir. Bu durumda kişinin yoğunluk talebiline göre değişebilir. Bu tamamen kişinin istediği yoğunluk miktarına göre de değişebilir. Kaynak işlemi sırasında bu uçlar saçlarınıza keratin maşası yardımı ile ısı verilerek birbirine mühürlenir. Şeffaflık, konfor ve dayanım süresi açısından üst seviye kaynak uygulamalarıdır. Fakat uygulaması uzun ve zahmetlidir. Ortalama 3 ay kadar dayanırlar. Ayrıca saçlarınız ile birbirine mühürlendikleri için sökülüm işlemi sırasında hem zor sökülürler hemde sökülmesi bazen saatler alabilir. Çıkartılan kaynak saçların tekrar kullanılabilmesi için tamir edilmesi gereklidir.

en iyi mikro kaynak yapan yerler istanbul

Mikro Kaynak Nedir?

Mikro kaynak tıpkı keratin kaynak gibi uygulanır tek farkı hazırlanan kaynak saçlar daha incedir veya keratin kaynak olarak hazırlanmış saçlar ortadan kesilerek de kullanılabilir. Bu uygulamada kaynak saçlar çok daha ince oldukları için rahatlık açısından daha idealdir fakat kaynak saçlar ince oldukları için daha fazla kullanılması gerekir. Ortalama keratin kaynakta 200 adet saç kullanılırken mikro kaynakta bu sayı daha yukarılara çıkacaktır. Uygulaması, mikro kaynak saç adetinin fazlalığından dolayı keratin kaynağa göre daha uzun sürecektir. Dayanım süresi keratin kaynak ile hemen hemen aynıdır. Tabi sökülüm sırasında adet fazlalığından dolayı keratin kaynağa göre daha fazla sürecektir. Tekrar kullanılabilmesi için mikro kaynak uçların tamir edilmesi gerekir.

boncuk kaynak yapan yerler istanbul

Boncuk Kaynak Nedir?

Daha önceden İtalyan keratini ile boncuk kaynak saçlar hazırlanır. Uçları oval şekildedir. Bunun sebebi kaynakta kullanılan boncuğun içinden rahatça geçirilebilmeleri içindir. Uygulama sırasında boncuk önce kaynak tığından geçirilir. Daha sonra sizin saçınızda kaynak tığı yardımı ile bu boncuğun içinden geçirilir. Boncuk kaynak saçlarınız boncuğun içine sokularak pense yardımı ile ezilir. Boncuk kaynak uygulama pratikliği açısından keratin kaynak ve mikro kaynak uygulaması ile hemen hemen aynı zamanı alır. Dayanım süresi daha kısadır. Boncuk uçlarınız ve saçınızı tutan silikonlu boncuk ezme işlemi gördüğü için zamanla keratinleri dağılacakdır. Boncuk kaynak uygulamalarında diğer uygulamalara göre daha çok kaynak saç kaybı yaşanabilir. Sökülüm işlemi keratin kaynak ve mikro kaynağa göre daha basit ve pratiktir. Konfor açısından, kafanızda metal boncukları bulunduğu için hem ağırlık hemde yatarken batma yapabilirler. Türkiye’de hem uygulama fiyatı hemde çıkarmadaki pratikliği açısından en çok tercih edilen kaynak sistemlerinin başında gelir.

mikro bant kaynak yapan yerler

Mikro Bant Kaynak Nedir?

Çok popüler bir saç kaynak çeşididir. Popüler olmasının sebebi, hem estetik açıdan daha doğal bir görüntü elde edersiniz hem de uygulaması diğer kaynak çeşitlerine göre son derece hızlı ve pratiktir. Diğer kaynak çeşitlerindeki gibi kuaför koltuğunda saatlerce beklemeniz gerekmez. Ayrıca, evinizde bile el becerisi iyi birinden yardım alarak da uygulayabilirsiniz. Sökülmesi de, takılması kadar kolaydır. 1 Mikro bant kaynak uygulaması için ortalama 40 ila 60 adet mikro bant gerekmektedir. Bu sizin saç yoğunluğunuz ve ne kadar yoğun saç istediğinize göre değişebilir.

Avantajları:

  Zaman açısından uygulaması basit ve pratiktir

  • Kullanımı kolaydır
  • Çok hafif olduğu için saçınızda olduğunu bile unutursunuz
  • Bant bölümleri şeffaf olduğu için estetik açıdan doğal gözükür
  • Çıkardıktan sonra, yedek bant alıp, bantlarını değiştirerek defalarca kullanabilirsiniz
  • Üst zemin düz olduğu için taraması kolaydır
  • Sökülmesi, diğer kaynak çeşitlerine göre çok daha pratik ve basittir
  • Mikro bant sökücü spreyler ile rahatlıkla sökebilirsiniz

Dezavantajları:

Pek bir dezavantajı olmamakla birlikte, sadece diğer kaynak çeşitlerine göre daha kısa ömürlüdürler.

Mikro Bant Kaynakların Bantları Nasıl Değiştirilir?

 Bant konusunda üstünlüğünü kanıtlamış U.S.A menşeili Walker Tape firmasına ait mikro bant tamir bantlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.(PRO-FLEX 2 ŞERİT VE PRO-FLEX RULO) 2 Çeşit kategori var, Rulo ve Şerit bant. Kuaför iseniz, bütçe ve işlev açısında Rulo olanlar sizin için daha uygun. Eğer evde kendi bant kaynaklarınızı kendiniz tamir edip tekrar kullanacaksanız şerit olanları tavsiye ederiz. Tamir ederken, öncelikle kaynak saçlarınızdaki bant bölümleri sökmeniz gerekiyor. Unutmayın sadece bantlı olan bölüm, yani yapışan bölüm, sökme işlemi için Weft Release Bant Sökücü Sprey ürününü kullanmanızı tavsiye ederiz. Alkol veya alkol içerikli ürünleri kullanmayın, bu tür ürünler bant kısmının altındaki saçları tutan elyaf kısıma zarar verebilir ve saçlarınızın dağılmasına neden olabilir. Weft Release Spreyi 1-2 kere bant bölümüne sıkın. 3-5 sn bekleyin ve elinizde ufalar gibi yaparak bant bölümlerdeki kalıntıları temizleyin. Temizledikten sonra kuru bir bez ile kalan parçalarıda alarak bantların yapışacağı bölümü pürüzsüz hale getirin. Tamir bantınızın arka kısımını bu bölüme uygulayıp elinizle bastırarak sıkın. Üst bölümdeki bandı uygulama yaparken kaldıracağınız için bu bölüme dokunmuyoruz. Bu şekilde bant kaynaklarınızı tamir edip uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ortalama 1.5- 2 ay bant ömürleri vardır.

nano jel kaynak yapan yerler

Nano Jel Kaynak Nedir?

Nano jel akıllı polimer malzemeden üretilmiştir. Akıllı denmesinin sebebi, ısı ile temasında, anında tepkiye girerek, çepherini daraltıp içerisindeki keratini eritir. Boncuk kaynağa muadil olarak üretilmiş bu ürün, boncuk kaynaktaki birçok dezavantajı ortadan kaldırıyor. İç çepherindeki keratin jel sayesinde saç ile saç uçlarını birbirine mühürlüyor. Aynı zamanda çepheride daraldığı için mükemmel bir tutuş gücü sağlıyor. Boncuk kaynakta kullanılan saçlar ile uygulama yapılıyor.

Avantajları:

Boncuk kaynaklar metal içerikli olduğu için ve ortalama 200 adet 1 kaynakta kullanıldığından, saçlara muazzam bir ağırlık veriyor. Nano Jel, polimer malzemeden üretildiği için bu ağırlığı hissetmiyorsunuz bile. Boncuklar metal içerikli olduğundan dolayı birbiri ile teması halinde ses çıkartmaları gayet normaldir. Nano Jel üretilen malzemesinden dolayı ses çıkarmazlar. Ayrıca boncuk kaynak’da boncuklar sıkma işlemi gördüğü için, sökülürken veya takılırken saçlarınıza zarar verebilir (Saçlarınızı Kesebilir) Nano jel kas gücü gerektirmediği için sökerken boncuk kaynaklara göre daha az yorulursunuz. Sağlamlık açısından, metal boncuklara göre daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Röntgen ve Medikal görüntüleme cihazlarına, saçlarınızdaki boncuklar ile giremezsiniz, Nano Jel de ise bu problem yoktur. Ayrıca Şeffaf yapısından dolayı, saçlarınızın rengini alır ve daha estetik bir görüntü elde edersiniz.