protez saç örgü sistemi

Weaving Sistem Nedir?

İsviçrede geliştirilen bu sistem %100 insan saçından üretilen protez saç ve uygulanacak kişinin kendi saçı ile örülerek, tümleşik bir görüntü elde edilmesine olanak sağlayan sistemdir. Protez saçın geçiş yerleri kişinin örülen kısmı ile örülerek birbirine bağlanır.  4-6 Hafta arasında sorunsuzca sabit bir şekilde kullanılabilir. Bu sistem, diğer sistemlere göre (klips, bant, tüp) sistemlerinden daha güvenli ve kullanılabilir bir uygulama şeklidir. Bu sistem hem bay hem de bayanlara uygulanabilir.

Weaving Sistemin Farkı Nedir?

Özellikle Bayanlar için ideal ve kullanışlı olan bu sistemin en önemli özelliği, protez saçın uygulanacağı bölgedeki saçların kesilmeye ihtiyaç duyulmadan uygulanabilmesidir. Bayanların saçları konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Bir tutam dahi olsa o bölgede kesim işleminin yapılması bayanlar için zor bir durumdur. Bant ve Yapıştırıcı kullanılmadan uygulanabilen ileri bir tekniktir.

Bakımı:

Her protez saç sisteminde olduğu gibi bakım süresi geldiğinde, bakımı, diğer sistemlere göre basit ve pratiktir.

weaving system protez saç

Saç Analizi ve Model Seçimi

Önce saç analiziniz yapılır. Uygulamanın yapılacağı bölge belirlenir. Sizin belirlemiş olduğunuz renkte, uzunlukta ve modeldeki saç sizin kalıbınıza göre hazırlanır.

Örgü

Uzmanımız tarafından kenar bölgelerinizdeki saçların, kalıba oturabilmesi için iplik yardımı ile örülmesine başlanır. Bu safhada herhangi bir tıbbi müdahale ve ağrı, acı, söz konusu değildir.

örgü sistemi ile protez saç

Yeni Saçlarınız

Daha önceden belirlediğiniz model ve renkteki tül altyapılı saçlar uygulama yapılacak bölgeye yerleştirilir. Ölçülerinden emin olunduktan sonra tümleşik görüntü için örme işlemine geçilir.

örülerek saç dikimi

Yeni Saçlarınızın Örülmesi

Saç üniteniz doğru bir biçimde yerleştirildiğinden emin olunduktan sonra yeni saçlarınız ile örülmüş kendi saçlarınız tümleşik bir görüntü kazandırabilmek için tekrar örülür. Hem bütünlük, hem de sağlamlık korunmuş olur.

örme usulü protez saç

Kesim ve Fön

Örme işlemi bittikten sonra. Dilediğini modelde saç kesiminiz ve fön işleminiz yapılır. İnce örülen tabaka alt kısımda kalacak ve yeni saçlarınız üst kısımda olacağı için %100 doğal gözükür ve asla size rahatsızlık vermez. Saçların altyapıları tül olduğu için tepe kısımların cildinizin rengini alır.

weaving sistemi ile protez saç

Sonuç: %100 Doğal Görünümlü Saçlar

Tüm işlemler bittiğinde artık hazırsınız. Küçük bir gülümseme ve aynadaki görüntünüzün sizi ne kadar tatmin edeceğine inanamayacaksınız. Kendiniz çok daha iyi hissedecekseniz.

balık ağı saç

Weaving Sistem İle Fishnet:

Saç kaybı yaşayan bayanlar için weaving ve fishnet sistemi bir araya getirelerek, seyrek bölgelerdeki saçlarınız kesilmeden, kazınmadan, balık ağı gibi altyapıya sahip olan fishnet saç, saçsız bölgeye weaving sistemi ile sabitlenerek, ağın arasındaki küçük gözeneklerden özel bir tığ yardımı ile kişinin kendisine ait saçları dışarı çıkartılır. Böylece fishnet saç ile karıştırılarak tümleşik bir görüntü elde edilir. Bu sayede kişinin saçının kesilmesine ihtiyaç duyulmaz aynı zamanda seyrek olan bölgelerdeki seyreklikler giderilir. Avrupada çok tercih edilen bu sistem maalesef Türkiye’de pek bilinmemektedir.

Not:

Saç kaybı yaşayan bayanlar çoğu zaman kaynak yaptırmaktadır. Bu da saçı çok göstermek yerine aksine hem az gösterir hem de kalan saçların daha çabuk azalmasına neden olur. Saç kaybı yaşayan bayanlar için doğru teşhis yöntem ve sistem belirlenmesi çok önemlidir.